SEPETİM

Geri
Geri

Markalar

Filtreler
1 Sonuç Bulundu. Gösterilen 1 - 1
1 Sonuç Bulundu. Gösterilen 1 - 1

DART TAHTASI

Dart oyununu oynamak basittir fakat el becerisi de gerektirir, ellerliniz ile attığınız ok tahta, kauçuk, şişme zeminler arasından sizin seçtiğiniz zemine atarak puan toplamaya çalışmanız gerekmektedir. Mücadele ettiğiniz kişiler arasından hedefe atılan ve isabetli atışlar arasından en çok puanı toplayan kişi belirlenen tur sonucunda galibiyet zevk aldığınız bir sporun adıdır dart.

Hedefe çok daha iyi gitmesi için arkasına tüy veya aparey takılan dart yaklaşık 16 cm uzunluğunda, nişan tahtası ise yaklaşık 45 cm çapındadır. Nişan tahtası, 1'den 20'ye kadar değerlerin yazılı olduğu 20 puan dilimine bölünmüştür.

Genellikle kırmızı renkle sembolize edilen ve bullseye  olarak bilinen merkezi daire 50 puan değerindedir. Bunu saran küçük yeşil çember  25 puan değerindedir. En dıştaki çember, hizasında yazan puanın iki katı; içteki küçük çember, hizasında yazan puanın üç katı değerindedir. Geniş halkalar ise hizalarındaki puan değerindedir. Tahtadaki en yüksek puanlı bölüm, 20 rakamının hizasındaki iç çember kesitidir